Kingi uus kodu kümnele kodu kaotanud loomale

Sinu kingitus aitab meil uude koju minekuks ette valmistada 10 looma – teha neile kõik vajalikud veterinaarprotseduurid, kiibistada, vaktsineerida ja kui nende vanus lubab, ka steriliseerida-kastreerida.

Pole harvad juhused, kus ühest majapidamisest jõuab varjupaika terve koertekari. Nii sattus 2020. aasta sügisel Võru loomade varjupaika korraga lausa 13 koera: Akira, Ariel ja Aslan, Baxter, Klaus ja Kristof, Mari, Miki ja Mona, Piper ja Pipi, Tibu ja Tuki. Nende elu oli normaalsusest kaugel ... Ilmselt ühel hetkel ei suudetud enam nende eest hoolitseda. Allakäiguspiraal sai alguse aga jupp aega varem – siis, kui jäeti steriliseerimata esimene emane ja kastreerimata isane koer.

Varjupaigas alustasime kohe koerte ettevalmistamist uude koju minekuks. See tähendab kõikide veterinaarprotseduuride tegemist kolmeteistkümnele koerale – kiipimised, vaktsineerimised, välis- ja siseparasiitide tõrjed, kastreerimised või steriliseerimised.

Ja nagu sellest veel vähe oleks, tegi Tibu meile vimka ja tõi ilmale 8 imearmsat kutsikat, keda koera varjupaika saabudes mitte keegi oodata ei osanud. Nii et kokkuvõttes andis üks majapidamine meile tööd 22 koera näol.

Iga uus kojuminek on nagu väikene ime, mille saame korda saata ainult tänu headele annetajatele. Mõnikord on vaja aga päris suurt imet..

Aitäh!

Täname heldet toetajat: ettevõtte logo Varjupaikade MTÜ kodulehel, tutvustus Varjupaikade MTÜ Facebooki lehel.